söndag 20 december 2015

نمایش انتخابات و قوالان آن 

امسال رژیم برای تبلیغات نمایش انتخابات به گفته خودشان کلید خورد. نکته این جاست که این بار بیسجی های دستمال به پیشانی بسته نیستند که مثل عروسکهای کوکی وارد میدان می شوند. این بار نوحه خوان های بارگاه ولایت سفیانی هستند که نام هنرمند بر خود نهاده اند.
این تبلیغات را با رونمایی و گشایش سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر (بخوانید زجر) جمعه ٢٧ آذرماه سال جاری در تالار وحدت زد. ورود به این مراسم برای عموم هم رایگان بود.
سئوال های زیادی در ایجاد می شود. من همیشه از فهم این واژه جدید رونمائی عاجز بودم ولی حداقل در رابطه با این برنامه برایم کمی جا افتاد. رونمائی هنربه مزدان و ملیجک های بارگاه ولایت. دیگر حتما اجازه کنسرتهایشان در دوران انتخابات لغو نخواهد شد. اسامی اینان را به خاطر بسپارید گرچه که تاریخ فراموش نخواهد کرد.
شهرداد روحانی برنامه را با قطعه ای به نام  "سرزمین مادری" آغاز می کند. واقعا چه وقاحتی!  سرزمینی که بوسیله این جانیان به غارت رفته و حتی برای نفس کشیدن هم مردم دچار سختی هستند. سرزمینی که مزد گورکن از آزادی آدمی افزون است(شاملو).
 کیخسرو پورناظری، مسعود شعاری، اردشیر کامکار، بیژن کامکار، سالار عقیلی، کیوان ساکت، پشنگ کامکار، پویا سرایی، محمد سریر، امید حاجیلی، تورج شعبانخانی، کاوه یغمایی، مجید درخشانی، صدیق تعریف، محمد منتشری، نوید دهقان، فرمان فتحعلیان، داریوش پیرنیاکان، محمدرضا چراغلی، امین الله رشیدی، رازمیک اوهانیان و علی تفرشی از چهره‌های حاضر در این مراسم خودفروشی بودند. 
هیچکدام از اینان خودفروشان را به زور به این سالن نبردند. هیچکدام از اینان نمیتوانند ادعا کنند که برای هنر برنامه اجرا کردند، چون هنر کش از جمهوری فاشیستی مذهبی وجود ندارد.  همه آنان یک انتخاب سیاسی کردند و با شرکت خود در این برنامه به فحشا، اعتیاد، سرکوب در جامعه آری گفته اند. نیازی به توضیح ندارند. باید به آنها گفت هیچ تفاوتی با شمایان و لاجوردی و قاصی مرتضوی نیست . شرم بر شما

به عکس نگاه کنیدکه چگونه دست به سینه جلادان ایستاده اند. دریغ

Inga kommentarer:

Skicka en kommentar